Změna dodavatele plynu krok za krokem

Změna dodavatele plynu krok za krokem

Máte strach, že bude přechod k novému dodavateli zemního plynu příliš složitý? Platíte zbytečně víc peněz za energie jen kvůli obavě ze změny nebo rozhodnutí odkládáte? Starosti stranou. Přechod k novému dodavateli vypadá jako velké rozhodnutí a chápeme, že vyvolává spoustu otázek. Složitý ale není. V následujících řádcích najdete odpovědi na všechny vaše dotazy i přehledný návod, jak postupovat.
 

 

1. Porovnání ceny za plyn

Připravte si vaši platnou smlouvu s dodavatelem plynu nebo poslední fakturu (vyúčtování).

Budeme totiž potřebovat několik informací, na základě kterých vám můžeme připravit nabídku na míru. Naši specialisté vám sdělí vaši novou cenu za plyn.

Základní informace ke zpracování nabídky, které budete potřebovat, jsou:

  • ​Název současného dodavatele plynu
  • Doba trvání (platnost) stávající smlouvy
  • Technické údaje o odběrném místě

Nebojte se, všechno najdete ve vaší smlouvě nebo na faktuře. Kdybyste se v papírech nevyznali, nevěšte hlavu, rádi vám pomůžeme a společně po telefonu vše hladce vyřídíme. 

Případně můžete vaše vyúčtování za plyn nahrát online a my se vám ozveme s dalším postupem.
 

2. Přepis plynu k SPP

Jakmile známe informace o vás a vaší smlouvě, další postup je snadný asi tak jako vaření vody na čaj. Dostanete od nás cenovou nabídku a pokud si plácneme, vše zařídíme za vás. 

Plyn budete mít nepřetržitě, nemusíte se bát jakéhokoliv výpadku. 

Uzavřeme smlouvu s plnou mocí pro zastupování v procesu změny dodavatele energií. Nemusíte kvůli tomu nikde stát ve frontách nebo někam cestovat. SPP vše zařídí za vás a vy si můžete užívat levný plyn.
 

3. Nové platební údaje

Po dokončení přepisu plynu k SPP vás budeme informovat písemně. V dopise, který přijde do vaší schránky, najdete nové platební údaje. V tomto okamžiku byste měli mít všechny závazky k dodavateli zaplacené a začnete hradit na náš účet. Změnu ani nepoznáte.

 

Spočítejte si, kolik ušetříte za plyn

Změnou dodavatele plynu můžete ušetřit ročně i několik tisíc korun. Ověřit si to můžete sami buď na některé z kalkulaček na srovnání cen plynu nebo přímo u našich specialistů. 

V SPP vám po zaslání kopií vašich účtů přesně spočítáme, kolik můžete ušetřit se zemním plynem od nás. A zvládneme to i po telefonu! Už znáte výši vaší úspory? Tak si přidejte další výhody: SPP je velká firma, která bude mít vždy zajištěny dodávky zemního plynu, takže nemusíte mít strach z „krize“ a výpadku.

  • Žádné pokuty platit nebudete. Vaši smlouvu u starého dodavatele vypovíme až k datu, kdy vám nebude hrozit žádná sankce. Výpovědní doba u smlouvy na neurčito je zpravidla 3 měsíce, u dob určitých bývá chytákem „pokračování“ stávající smlouvy. Ale i s tím si umíme poradit.
  • Změna dodavatele není zatížena žádnými technickými změnami, např. nutností dotažení nového potrubí pro dodání plynu. Jedinou změnou bude, že budete platit své měsíční zálohy na jiný bankovní účet. V případě SIPO platby si však ani s tím hlavu lámat nemusíte.
  • Nemění se ani plynoměr. Ten je majetkem distribuční společnosti, která je nezávislá na obchodnících s plynem a která své služby za regulované ceny nabízí všem zákazníkům.
  • Společnost SPP neúčtuje žádné poplatky související se změnou dodavatele a pomůže vyřídit veškerou nutnou administrativu.
  • Pokud si nejste něčím jisti, SPP je na základě plné moci připravena veškeré právní záležitosti vyřídit za vás.
  • Fakturu s konečným vyúčtováním dostanete ve stejném termínu, jako jste byli zvyklí dosud. Jen s jinou hlavičkou. V běžné domácnosti je to jednou za rok na základě odečtu. Ten provádí provozovatel distribuční soustavy, my jako obchodníci na něj nemáme vliv. V případě zájmu vám ale můžeme vystavovat i měsíční faktury.
  • Pokud by vypadl plynovod z Ruska, má SPP pro tyto případy uzavřeny strategické kontrakty pro dodávky plynu ze západních zemí a disponuje vlastní skladovou zásobou zemního plynu.