Výkup elektřiny z výroben

Solární energie

Rádi od Vás vykoupíme elektřinu v místě, kde ji i od SPP spotřebováváte. Pokud zatím nejste u SPP, přejděte k nám.

  • Výrobna je připojena podle § 28 energetického zákona a instalovaný výkon není více jak 50 kW.
  • Nejste držitelem licence na výrobu elektřiny.

Stačí, když nám necháte kontakt. Zavoláme vám a vše zařídíme, nebo si objednejte jednoduše online.

 

Ceník produktu Solární energie

Jak si zřídit výkup od SPP

1

Co je potřeba

Pokud vaše domácí FVE vyrobí více, než kolik sami spotřebujete a máte tzv. přetoky, můžete je nabídnout SPP k prodeji. K tomu potřebujete mít místo se spotřebou u SPP a výrobní EAN.

2

Připravíme smlouvu

Na základě potřebných technických dat od vás (EAN výrobny a instalovaný příkon) vám připravíme dodatek. U nás klienty do ničeho netlačíme, můžeme spolu návrh kdykoliv otevřít. Naší prioritou je vaše spokojenost.

3

A máte vše pod jednou střechou

Jak spotřebu, tak výrobu máte pod jednou střechou u SPP. Jakmile nám dorazí výrobní i spotřební hodnoty, připravíme vám fakturu, ve které vám společně vše vyúčtujeme.

Chcete vědět víc?
Všechny dokumenty máte na jednom místě

Máte dotaz?
Odpovídáme na nejčastěji kladené dotazy

Jak probíhá změna dodavatele zemního plynu?

Změna dodavatele zemního plynu je administrativní záležitost, která není spojena s žádnými fyzickými změnami u Vás doma. Přepis probíhá prostřednictvím operátora trhu, který dohlíží na činnost všech dodavatelů. Změnu za Vás vyřídíme zcela zdarma.

Na jak dlouho musím uzavřít smlouvu?

Smlouva na produkt Solární energie je uzavírána na dobu neurčitou, kterou lze v případě potřeby ukončit písemnou výpovědí. Po ukončení smlouvy je potřeba ohlídat, abyste do sítě nedodávali elektřinu bez vědomí vašeho distributora.

Má SPP zkušenosti s výkupem přetoků do sítě?

SPP je národním výkupcem elektřiny z obnovitelných zdrojů na Slovensku. Zároveň skupina dodává plyn a elektřinu více jak 1,5 milionu zákazníků v Česku a na Slovensku, od domácností a podnikatelů až po velké průmyslové a výrobní společnosti. 

Kdy mi přijde platba za vykoupenou elektřinu?

Po ukončeném zúčtovacím období vám ve společné faktuře započítáme vaši spotřebu a výrobu. Rozdíl pak posíláme platbou na váš bankovní účet, který máte sjednaný u vaší smlouvy.

Nebudu kvůli změně dodavatele platit nějaké poplatky nebo pokuty?

Naše výpovědní oddělení vždy pracuje s dodanými podklady tak, aby nově uzavřená smlouva navazovala na Vaši stávající smlouvu a stávající dodavatel elektřiny (plynu) žádnou sankci vůči Vám nemohl uplatnit. V případě jakýchkoli problémů za Vás s dodavatelem energií právně vyjednáme veškeré vznesené nároky tak, aby Vám nevznikly jakékoli náklady.

Nechte nám na sebe číslo, zavoláme vám a všechno zařídíme

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kdy Vám můžeme zavolat?