Nedaří se vám platit méně? Změna dodavatele energií může být cesta

Nedaří se vám platit méně? Změna dodavatele energií může být cesta

Výhled na letošek je oproti situaci před rokem mnohem příznivější. Ceny energií se začínají stabilizovat a i mezi domácnostmi panuje mírný optimismus. V porovnání s předcovidovými roky ale samozřejmě stále patrný rozdíl najdeme. To však neznamená, že byste za svoje energie nemohli platit lepší cenu. Klíč je změna.

Celá řada dodavatelů energií krize využívá k nabírání nových zákazníků, kteří častokrát přistoupí na tarif, který pro ně není nijak výhodný. Zpočátku se to tak sice může zdát, ale po splasknutí bubliny se výhodnost ukáže v pravém světle. I to může být impuls, proč uvažovat o změně dodavatele energií. Ať už jde o plyn, nebo elektřinu. 

 

Změna dodavatele energie zabere jen chvilku

Problém je, že domácnosti se takového kroku často bojí, protože ho mají spojený s negativními důsledky. Celý proces však může být mnohem jednodušší, než si spousta lidí myslí. Ukážeme vám, že změna dodavatele energie lze provést jen v několika krocích. A navíc se o ni můžeme postarat za vás. Pokud tedy se současnou společností nemáte dvakrát přátelské vztahy, nemusíte se ničeho bát.

Pošlete nám vyúčtování a máte jasno

Každý, kdo uvažuje o odstoupení od smlouvy na dodávku energie, by se měl prvně zamyslet nad tím, kolik bude platit jinde. Jestliže máte pocit, že teď svoje energie zbytečně přeplácíte, online srovnání dodavatelů bude ideální start

 

Pokud přemýšlíte o přechodu k SPP a chcete zjistit svoje potenciální platby, stačí nám zaslat vyúčtování. My si z něj sami vytáhneme potřebné informace. A vám už jen do e-mailu přistane srovnání, kolik vás energie budou nově stát. Na korunu přesně. 

 

 

V případě, že si zatím jenom děláte průzkum a stačí vám orientační cena, můžete využít naši jednoduchou kalkulačku energií. Ta vám během vteřiny ukáže, kolik korun dokážeme ulevit vašemu rodinnému rozpočtu. A pokud vůbec netušíte, kde začít, prostě nám zavolejte. Rádi vám dáme odpověď i na ty nejpalčivější otázky.

Na co si dát při změně dodavatele energií pozor

Teprve se rozhlížíte? Ať už vás naše ceny přesvědčí, či nikoliv, určitě si dejte při rozhodování pozor na pár důležitých aspektů. A to platí u všech společností bez rozdílu.

 
  1. Jak srozumitelné jsou podmínky? Jestli se ve smlouvě nevyznáte, působí chaoticky nebo některým částem nerozumíte, měla by to pro vás být jednoznačná červená vlajka. Ani sebelepší cena by v takové smlouvě neměla být rozhodující. Není jisté, že dodavatel nemá něco za lubem.

  2. Zákaznický servis. Online pomoc už by dnes měla být samozřejmá, ale přesto tomu tak u všech dodavatelů elektřiny nebo plynu není. Samoodečet i úprava výše záloh – vše byste si měli vyřídit online. U nás to jde v aplikaci Moje SPP

  3. Na jak dlouho musíte smlouvu uzavřít. Už jenom to, že něco musíte, zkrátka nezní dobře. Délku smlouvy byste si měli zvolit vy. Někdy je výhodnější energie fixovat, někdo má zas radši kratší horizonty. Základ ale spočívá v tom, že půjde o vaše rozhodnutí. 

  4. Jak dlouho firma funguje? Cena není všechno. K čemu vám bude, že platíte málo, když si dost možná zaděláváte na pořádný malér. Dodavatelé energií, kteří nastavují nesmyslné podmínky a jejich existence lze v měsících spočítat na prstech jedné ruky, většinou nejsou dobrou volbou. Zaměřte se na jméno a historii společnosti

 

 

O spolehlivosti dodavatele leccos prozradí i počet stávajících zákazníků. Asi už vám ale došlo, že je potřeba koukat na všechny aspekty současně. Vynaložit na to energii je investicí do kvalitního rozhodnutí. 

Jak na výpověď smlouvy s dodavatelem energií

Slovo „výpověď“ s sebou nese něco nepříjemného. Ale nezapomeňte, že to může být jízdenka za pořádnou úsporou. A my za vás to břímě rádi převezmeme. Vyhnete se tak všem telefonátům nebo nepříjemným návštěvám poboček. Stačí, když nám dáte plnou moc a máte vystaráno.

 

Nečekejte žádné sankce. Pracujeme tak, aby po vás současný dodavatel energií nemohl chtít vůbec nic. Smlouva vám jednoduše naváže na tu dosavadní. Jediné místo, kde pocítíte nějakou změnu, bude váš účet. 

Elektřina i plyn – postup je stejný

Změna dodavatele energií probíhá totožně jak u elektřiny, tak plynu. Nemusíte se obávat dělnických prací, například operací s plynovou přípojkou, nebo třeba nějakých odstávek – vždy jde pouze o administrativní záležitost. Nejenže zařídíme, aby po vás aktuální dodavatel nic nechtěl, ale také veškeré naše služby spojené s přepisem budou samozřejmě zdarma

 

Změna dodavatele energií je snadná, ale přináší velké rozdíly. A při skládání rodinného rozpočtu se počítá každá koruna. Když za srovnání cen nedáte vůbec nic, nebylo by dobré to alespoň vyzkoušet?