Platíte vysoké zálohy na elektřinu? Snižte je

Platíte vysoké zálohy na elektřinu? Snižte je

Neustále se zvyšující zálohy na elektřinu jsou pořád strašákem číslo jedna. Díky státnímu příspěvku sice domácnosti nyní získají tolik potřebnou podporu, ale z dlouhodobého hlediska je nutné pořád držet tyto částky co nejníže. Pokud vám současný dodavatel platby stále zvyšuje, možná přišel čas na změnu.

Zálohy na energie jsou v důsledku energetické krize častým předmětem všemožných debat. Spotřebitelé mají mnohdy pocit, že s výší záloh nemohou nic dělat, a tak pouze pasivně čekají na další dopis od dodavatele energií, který oznámí další navýšení. Proaktivní přístup vám ale může ušetřit spoustu trápení. A hlavně peněz.

Ke snížení záloh na elektřinu nejsou všichni dodavatelé energií nakloněni. Dokonce i některá zvučná jména z energetického trhu považují vyšší zálohy za správný krok, a tak svým zákazníkům tento krok v zásadě neumožňují. Pokud už váš rodinný rozpočet sotva udržíte na uzdě, určitě vezměte v potaz přechod k SPP.

Kdy se platí zálohy na elektřinu

V případě, že si teprve vybíráte svého prvního dodavatele energií, možná vás bude zajímat, kdy se platí zálohy na elektřinu. Jedná se o pravidelné měsíční platby, které si nastavíte ve svém internetovém bankovnictví. O konkrétní částce vás předem informuje samotný dodavatel energií

 
Nejčastější způsoby platby za zálohy jsou:
  • trvalý příkaz,
  • SIPO platba,
  • inkaso.

V pravidelných intervalech v rámci roku pak dodavatel elektřiny provede vyúčtování záloh za energie a vám vznikne buďto nedoplatek, nebo přeplatek. 

Neplaťte za zálohy na elektřinu víc, než musíte

Žádné zbytečné přeplácení. Pokud u současného dodavatele nedokážete najít, jak nastavit zálohy na elektřinu tak, abyste platili adekvátně, mělo by to pro vás být první výstražné znamení. Zálohy na energie sice odrážejí situaci na trhu, řada dodavatelů toho však zneužívá.

Za nezávaznou poptávku nedáte nic než pár minut svého času. A to za případné nižší platby rozhodně stojí, co říkáte? Vyzkoušejte naši jednoduchou online kalkulačku, která počítá se zálohami na plyn a elektřinu. Kolik dokážete ušetřit u SPP, budete mít před očima cobydup. 

 

Domácnosti, které aktuálně zápasí s vysokými výdaji, ocení co možná nejnižší platby. Ať už bydlíte v rodinném domě či bytě, u SPP dokáže ušetřit každý

 

Jak nastavit zálohy na energie

Pro nastavení záloh na plyn a elektřinu nemusíte nikam osobně docházet. Ani posílat dopisy. Vše vyřídíte online, u nás například v aplikaci Moje SPP. Zde vedle změny důležitých osobních údajů provedete také:

  • změnu měsíčních záloh a způsobu platby,
  • samoodečet elektroměru či plynoměru,
  • veškeré další autorizační požadavky.

Snížení záloh na elektřinu zde provedete v pár krocích. Nehrozí tak, že vaše peníze budou ležet ladem, i když je zrovna nutně potřebujete. Ne vždy jsou vyšší zálohy vyloženě na škodu. Jejich flexibilní nastavení ale pomůže zejména v tíživých situacích, které s sebou energetická krize přináší.

Nabídka na míru během pár kliknutí

Snížit zálohy dokážete opravdu jednoduše. U SPP vám zdarma zpracujeme optimalizovanou nabídku, díky které budete platit skutečně adekvátní částku. Stačí, když nám zašlete vaše aktuální vyúčtování. Pokud se vám nabídka bude zamlouvat, není nic snazšího než přejít právě k SPP. Změnu dodavatele elektřiny i plynu navíc provádíme od A do Z za vás. A zdarma.