Změna dodavatele elektřiny krok za krokem

Změna dodavatele elektřiny krok za krokem

Máte strach, že přechod k novému dodavateli elektřiny bude příliš složitý? Máte velké výdaje za energie, a jen kvůli obavě ze změny své rozhodnutí odkládáte? Starosti nejsou na místě. Přepis k novému dodavateli elektřiny vypadá jako velké rozhodnutí a může vyvolat spoustu otázek. Složitý ale není. V následujících řádcích najdete odpovědi na všechny vaše dotazy i přehledný návod, jak postupovat při změně dodavatele elektřiny. 

 

1. Porovnání ceny za elektřinu

Připravte si vaši platnou smlouvu s dodavatelem plynu nebo poslední fakturu (vyúčtování).

Budeme potřebovat pár informací, na základě kterých vám připravíme nabídku na míru. Od našich specialistů se dozvíte roční finanční úsporu a cenu za kWh elektřiny. Připravíme pro vás porovnání ceny s pěti největšími dodavateli energií v České republice.

Základní informace ke zpracování nabídky, které budeme potřebovat, jsou:

  • ​Název současného dodavatele elektřiny
  • Doba trvání (platnost) stávající smlouvy
  • Technické údaje o odběrném místě

Nebojte se, všechno najdete ve vaší smlouvě nebo na faktuře. Kdybyste se v papírech nevyznali, nevěšte hlavu, rádi vám pomůžeme a společně po telefonu vše hladce vyřídíme.  

Případně můžete vaše vyúčtování za elektřinu nahrát online a my se vám ozveme s dalším postupem.
 

2. Přepis elektřiny k SPP

Jakmile budeme mít informace o podmínkách vaší smlouvy, další postup je snadný, všechnu administrativu a obíhačky bereme na sebe. Dostanete od nás cenovou nabídku a pokud si plácneme, vše zařídíme za vás. Nemusíte obíhat úřady nebo stát v nekonečných frontách. 

Uzavřeme smlouvu s plnou mocí pro zastupování v procesu změny dodavatele energií. SPP vše zařídí za vás a vy si jen můžete užívat levnou elektřinu. 

Elektřinu budete mít nepřetržitě, nemusíte se bát žádného výpadku.
 

3. Nové platební údaje

Po dokončení přepisu elektřiny k SPP vás budeme informovat písemně. V dopise, který přijde do vaší schránky, najdete nové platební údaje. V tomto okamžiku byste měli mít všechny závazky k dodavateli zaplacené, a začnete hradit na náš účet. Změnu ani nepoznáte.

 

Spočítejte si, kolik ušetříte za elektřinu u SPP

Změnou dodavatele elektřiny můžete ušetřit ročně i několik tisíc korun. Ověřit si to můžete sami buď na některé z kalkulaček na srovnání cen elektřiny nebo přímo u našich specialistů. 

V SPP vám po zaslání kopií vašich účtů přesně spočítáme, kolik můžete ušetřit s elektřinou od nás. A zvládneme to i po telefonu. Už znáte výši vaší úspory? Tak si přidejte další výhody: SPP je velká firma, která bude mít vždy zajištěny dodávky elektřiny, takže nemusíte mít strach z „krize“ a výpadku.

  • Žádné pokuty nebo sankce. Vaši smlouvu u starého dodavatele vypovíme až k datu, kdy vám nebude hrozit žádná sankce. Výpovědní doba u smlouvy na neurčito je zpravidla 3 měsíce, u dob určitých bývá chytákem „pokračování“ stávající smlouvy. Ale i s tím si umíme poradit.
  • Žádné technické změnyZměna dodavatele není zatížena žádnými technickými změnami, není třeba nová přípojka elektřiny apod.. Jedinou změnou bude, že budete platit své měsíční zálohy na jiný bankovní účet. V případě SIPO platby si však ani s tím hlavu dělat nemusíte.
  • Stejný elektroměr Nemění se ani elektroměr. Ten je majetkem distribuční společnosti, která je nezávislá na obchodnících s elektřinou a která své služby za regulované ceny nabízí všem zákazníkům.
  • Změna dodavatele elektřiny zdarma Neúčtujeme žádné poplatky související se změnou dodavatele elektřiny a pomůže vám vyřídit veškerou administrativu.
  • O administrativu se postaráme Pokud si nejste něčím jisti, tak na základě plné moci můžeme vyřídit veškeré právní záležitosti za vás.
  • Faktury budou chodit jako obvykle, jen s nižší částkou Fakturu s konečným vyúčtováním dostanete ve stejném termínu, jako jste byli zvyklí dosud. Jen s jinou hlavičkou. V běžné domácnosti je to jednou za rok na základě odečtu. Odečet elektřiny provádí provozovatel distribuční soustavy, my jako dodavatel elektřiny na něj nemáme vliv. V případě zájmu vám ale můžeme vystavovat i měsíční faktury.
  • Zelená elektřina Myslíte ekologicky a chcete odebírat pouze elektrickou energii z obnovitelných zdrojů, jako jsou solární, větrné nebo vodní elektrárny? Není problém, zajistíme, abyste čerpali pouze elektřinu vyrobenou tímto způsobem.