Změna dodavatele elektřiny krok za krokem

Změna dodavatele elektřiny krok za krokem
Máte strach, že přechod k novému dodavateli elektřiny bude příliš složitý? Máte velké výdaje za energie, a jen kvůli obavě ze změny své rozhodnutí odkládáte? Starosti nejsou na místě. Přepis k novému dodavateli elektřiny vypadá jako velké rozhodnutí a může vyvolat spoustu otázek. Složitý ale není. V následujících řádcích najdete odpovědi na všechny vaše dotazy i přehledný návod, jak postupovat při změně dodavatele elektřiny.

1. Porovnání ceny za elektřinu

Jak probíhá změna dodavatele elektřiny? Postup je jednoduchý Připravte si vaši platnou smlouvu s s dodavatelem elektřiny nebo poslední fakturu (vyúčtování).

Budeme potřebovat pár informací, na základě kterých vám připravíme nabídku na míru. Od našich specialistů se dozvíte roční finanční úsporu a cenu za kWh elektřiny. Připravíme pro vás porovnání ceny s pěti největšími dodavateli energií v České republice.


Základní informace ke zpracování nabídky, které budeme potřebovat, jsou:

  • Název současného dodavatele elektřiny
  • Doba trvání (platnost) stávající smlouvy
  • Technické údaje o odběrném místě

Změna dodavatele elektřiny se dá pohodlně zařídit z domova. Všechny potřebné údaje najdete ve vaší smlouvě nebo na faktuře. Kdybyste se v papírech nevyznali, nevěšte hlavu. Rádi vám pomůžeme a společně po telefonu vše hladce vyřídíme.

Případně můžete vaše vyúčtování za elektřinu nahrát online a my se vám ozveme s dalším postupem.

2. Výpovědní lhůta a odstoupení od smlouvy

Od smlouvy na dobu neurčitou můžete odstoupit kdykoliv. Jak dlouho v tomto případě trvá změna dodavatele elektřiny? Výpovědní lhůta je nejčastěji tříměsíční, proto záměr o odstoupení současnému dodavateli oznamte co nejdříve.

Druhý případ je přechod k jinému dodavateli, pokud máte smlouvu na dobu určitou. Jestliže smlouva uplyne, žádná výpovědní lhůta se vás netýká. Jen se ujistěte, jak dlouho před uplynutím smlouvy musíte změnu nahlásit. Někteří dodavatelé prodlužují smlouvy, aniž by vás o tom informovali.

A co s sebou přináší předčasná změna dodavatele elektřiny? Odstoupení od smlouvy může být spojené s pokutou. V některých případech se proto vyplatí počkat, až smlouva vyprší.

3. Přepis elektřiny k SPP

Jakmile budeme mít informace o podmínkách vaší smlouvy, další postup je snadný, všechnu administrativu a obíhačky bereme na sebe. Dostanete od nás cenovou nabídku a pokud si plácneme, vše zařídíme za vás. Nemusíte obíhat úřady nebo stát v nekonečných frontách. 

Uzavřeme smlouvu s plnou mocí pro zastupování v procesu změny dodavatele energií. SPP vše zařídí za vás a vy si jen můžete užívat levnou elektřinu. 

Elektřinu budete mít nepřetržitě, nemusíte se bát žádného výpadku.

4. Nové platební údaje

Po dokončení přepisu elektřiny k SPP vás budeme informovat písemně. V dopise, který přijde do vaší schránky, najdete nové platební údaje. V tomto okamžiku byste měli mít všechny závazky k dodavateli zaplacené, a začnete hradit na náš účet. Změnu ani nepoznáte.

Změna dodavatele elektřiny při koupi nemovitosti

Koupili jste nový dům nebo byt a řešíte, jak změnit dodavatele elektřiny? Pokud vám výběr dodavatele elektřiny nebo plynu původního majitele nevyhovuje, čeká vás takzvaný přepis elektřiny se změnou majitele. I s touto administrativou vám naši specialisté bez problémů pomohou a vy nemusíte řešit zdlouhavé papírování.

Spočítejte si, kolik ušetříte za elektřinu u SPP

Změnou dodavatele elektřiny můžete ušetřit ročně i několik tisíc korun. Ověřit si to můžete sami buď na některé z kalkulaček na srovnání cen elektřiny nebo přímo u našich specialistů. 

V SPP vám po zaslání kopií vašich účtů přesně spočítáme, kolik můžete ušetřit s elektřinou od nás. A zvládneme to i po telefonu. Už znáte výši vaší úspory? Tak si přidejte další výhody: SPP je velká firma, která bude mít vždy zajištěny dodávky elektřiny, takže nemusíte mít strach z „krize“ a výpadku.

  • Žádné pokuty nebo sankce. Vaši smlouvu u starého dodavatele vypovíme až k datu, kdy vám nebude hrozit žádná sankce. Výpovědní doba u smlouvy na neurčitou je zpravidla 3 měsíce, u dob určitých bývá chytákem „pokračování“ stávající smlouvy. Ale i s tím si umíme poradit.
  • Žádné technické změny. Změna dodavatele elektřiny není zatížena žádnými technickými změnami, není třeba nová přípojka elektřiny apod.. Jedinou změnou bude, že budete platit své měsíční zálohy na jiný bankovní účet. V případě SIPO platby si však ani s tím hlavu dělat nemusíte.
  • Stejný elektroměr. Nemění se ani elektroměr. Ten je majetkem distribuční společnosti, která je nezávislá na obchodnících s elektřinou a která své služby za regulované ceny nabízí všem zákazníkům.
  • Změna dodavatele elektřiny zdarma. Neúčtujeme žádné poplatky související se změnou dodavatele elektřiny a pomůže vám vyřídit veškerou administrativu.
  • O administrativu se postaráme. Pokud si nejste něčím jisti, tak na základě plné moci můžeme vyřídit veškeré právní záležitosti za vás.
  • Faktury budou chodit jako obvykle, jen s nižší částkou. Fakturu s konečným vyúčtováním dostanete ve stejném termínu, jako jste byli zvyklí dosud. Jen s jinou hlavičkou. V běžné domácnosti je to jednou za rok na základě odečtu. Odečet elektřiny provádí provozovatel distribuční soustavy, my jako dodavatel elektřiny na něj nemáme vliv. V případě zájmu vám ale můžeme vystavovat i měsíční faktury.
  • Zelená elektřina. Myslíte ekologicky a chcete odebírat pouze elektrickou energii z obnovitelných zdrojů, jako jsou solární, větrné nebo vodní elektrárny? Není problém, zajistíme, abyste čerpali pouze elektřinu vyrobenou tímto způsobem.