Srovnání cen plynu 2023: Vyplatí se vám změna dodavatele?

Srovnání cen plynu 2023: Vyplatí se vám změna dodavatele?

Čas zúčtování je tady. I tak bychom mohli nazvat jaro. Spousta domácností má konečně černé na bílém, kolik vlastně zaplatily za energie. A dost možná se začnou poohlížet po atraktivnějších nabídkách. Jak ale najít tu nejlepší?

Vývoj ceny plynu si za poslední rok užil pořádnou dávku mediální popularity. A jeho show určitě nekončí. Jde o téma, které je důležité a které zkrátka budí pozornost. Pokud vás ale cena plynu budí ze snu, něco je špatně. Na trhu už to konečně vypadá o trochu lépe a vy tak nemusíte platit nesmyslné částky

Jak na tom jste? Napoví srovnávač cen plynu

Víte, jak vysokou zálohu platíte? Výborně! Teď už stačí jen využít kalkulačku úspory a máte jasno, kolik ušetříte právě u SPP. Tedy alespoň v obrysech. Na korunu přesnou částku vám totiž zpracujeme na základě vašeho vyúčtování. Jednoduše nám ho nahrajte a my si vše ostatní zjistíme po vlastní ose. 

Srovnat cenu si můžete i dle vaší aktuální spotřeby plynu, případně na základě způsobu využití – vaření, ohřev vody nebo topení.

Cena plynu pod stropem? Žádná utopie

Leckdo by mohl porovnání cen plynu zcela vypustit s myšlenkou, že přece nyní platí zastropovaná cena. Proč byste tedy vůbec měli řešit nějakou změnu? 

Protože aktuální situace pro vás může být daleko výhodnější. Trh se začíná dostávat z nejhoršího, a to se postupně projevuje i v cenách. Právě proto si u nás teď plyn pořídíte za nižší částky, než je vládou stanovený strop. Až do roku 2025 máte navíc jistotu, že budete platit za plyn méně. I z toho důvodu jsme tento produkt nazvali Jistota. 

Nejlevnější plyn není vždy správnou cestou

Do změny dodavatele plynu se nepouštějte jen na základě výše záloh, kterou po vás bude požadovat. To je totiž pouze díl skládačky, která dává dohromady kvalitní produkt. V SPP nám jde také o klientský servis. Ať už se ale rozhodnete pro jakéhokoli dodavatele plynu, mějte na paměti následující:

1. Podmínky si v klidu projděte. Do detailu.
2. Nastavte si rozumnou délku smlouvy.
3. Mějte jistotu o tom, jak můžete odstoupit od smlouvy.
4. Zjistěte, jaké doprovodné služby dodavatel nabízí.
5. Z jakých zdrojů plyn pochází? Diverzifikace je základ.
6. Kolik zákazníků dodavateli důvěřuje?
7. Můžete si vše rozmyslet i po zahájení dodávek plynu?

Spolehlivost klid přináší. Vlastní zásobníky plynu, jako má SPP, jsou skvělým krokem, jak mít pohodu i během případné krize. Nemůže se tak stát, že byste uzavřeli smlouvu a neměli plyn. To se vám u neznámých společností může přihodit dost snadno. Ale klidně i u velkých jmen, jak jsme se všichni mohli v minulosti přesvědčit.

A kdybyste si to náhodou na poslední chvíli rozmysleli, právě v SPP můžete bez problémů ukončit smlouvu i 15 dní po první dodávce. Vše s klidem.

Výsledná částka má hned několik faktorů

Při srovnání ceny plynu myslete i na to, že celková částka se skládá ze 2 hlavních složek:

  • regulovaná část (poplatky distributorovi a operátorovi trhu)
  • neregulovaná část (poplatky dodavateli)

S regulovanou složkou nic neuděláte, tu má v rukou Energetický regulační úřad. Druhou část už si určuje dodavatel energií dle sebe a je čistě na vás, zda na jeho podmínky přistoupíte. Internetové srovnávače jsou skvělým způsobem, jak si vytřídit žhavé kandidáty. Na aktuální nabídky se ale mrkněte vždy na stránkách jednotlivých dodavatelů. Náš ceník plynu najdete přehledně zde.

Za pár let můžete ušetřit až desítky tisíc korun, které se vám budou hodit třeba na pěknou letní dovolenou pro celou rodinu. 

Lepší cena by byla, co dál?

Pokud vás přesvědčí cena u nového dodavatele, na řadě je přepis smlouvy. Než k vám bude proudit levný plyn, ještě budou muset proběhnout další kroky:

1. Porovnání cen už máte v malíku.
2. Připravíme nabídku a vy si ji v klidu prostudujete.
3. Dáte nám vědět své připomínky.
4. Vše upravíme a s plnou mocí připravíme převod smlouvy.
5. Už si jen užíváte levnějšího plynu. 

Pár jednoduchých bodů, které ale mohou přinést obrovské výsledky. Tak už přestaňte zbytečně přeplácet svoje energie. Stačí jedno vyúčtování a hned víte, jak na tom jste. A hlavně – jak na tom můžete být o poznání lépe.