Změny v představenstvu společnosti SPP CZ, a.s.

Energetický a průmyslový holding (EPH) se ujal výkonu akcionářských práv ve společnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s.

25. 1. 2013

Energetický a průmyslový holding (EPH) se ujal výkonu akcionářských práv ve společnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Změna se dotkla také představenstva dceřiné společnosti SPP CZ, a.s., která na český trh vstoupila koncem roku 2008 a prodej plynu zahájila o rok později.

Novými členy představenstva SPP CZ se stali s platností od 24. ledna 2013 Petr Švec, Miodrag Maksimovič a Jaromír Fajman. Nahradili tak dosavadní členy představenstva SPP CZ, kterými byli Andreas Rau, Juraj Ondris a Frédérique Dufresnoy. Členem představenstva SPP CZ nadále zůstává Dušan Randuška.

EPH se ujal výkonu akcionářských práv poté, co byla definitivně vypořádaná transakce, v níž EPH společnosti E.ON a GDF SUEZ prodaly své nepřímo vlastněné podíly ve společnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP). EPH ovládá prostřednictvím společnosti Slovak Gas Holding 49 procent a manažerskou kontrolu v SPP.