SPP CZ pokračuje úspěšně v boji o největší spotřebitele plynu v České republice

ŽĎAS, a.s., jeden z největších strojírenských podniků v tuzemsku, ve výběrovém řízení nakoupil zemní plyn právě od SPP CZ.

BRNO/PRAHA Dceřiná společnost Slovenského plynárenského průmyslu, a.s., společnost SPP CZ, úspěšně pokračuje v boji o významné spotřebitele zemního plynu v České republice. ŽĎAS, a.s., jeden z největších strojírenských podniků v tuzemsku, ve výběrovém řízení nakoupil zemní plyn právě od SPP CZ. „Jedná se o roční kontrakt ve výši zhruba 150 milionů korun včetně DPH,“ upřesnil člen představenstva SPP CZ Juraj Ondris. Společnost ŽĎAS patří do skupiny firem Železiarne Podbrezová Group, jejímž lídrem je přední světový výrobce ocelových trubek Železiarne Podbrezová a.s. Podbrezová, Slovenská republika.

V poměrně krátké době jde o další velký úspěch společnosti SPP CZ. Počátkem léta zopakovala svůj úspěch z loňského roku a zvítězila ve výběrovém řízení na dodávky plynu pro Teplárny Brno, a.s., i pro rok 2013. Teplárny Brno jsou největším tuzemským spotřebitelem zemního plynu, který používají především pro výrobu tepla.

SPP je společnost, která má na Slovensku více než stopadesátiletou tradici. Zákazníci SPP CZ, která vstoupila na český trh v roce 2008, tak získávají na jedné straně zázemí stabilního, velkého dodavatele, ale současně k nim přichází flexibilní, organizačně pružná firma, schopna reagovat na jejich potřeby. Zatímco dosud aktivity SPP CZ směřovaly pouze k velkým a středním zákazníkům, letos poprvé připravila také speciální nabídku pro domácnosti.