Pro média

Pro média

SPP je připravena na případnou krizi v začátku roku 2020

20.12.2019

Bez zemního plynu nezůstanou čeští zákazníci společnosti SPP ani v případě, že Rusko do konce roku 2019 neuzavře novou smlouvu s Ukrajinou o tranzitu. Obavy, že by případná krize ohrozila české odběratele SPP, nejsou v tuto chvíli na místě. „Vývoj kolem rusko-ukrajinských jednání pečlivě průběžně sledujeme. A samozřejmě řešíme případné krizové scénáře, aby se případné výpadky v dodávkách našich nijak zákazníků nedotkly,“ ujistil generální ředitel a místopředseda představenstva Ing. Juraj Ondris, MBA.

Více informací

SPP má zájem jednat o získání aktiv společností E.ON a RWE

Bratislava, 6.8.2019

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) pozorně sleduje průběh posuzování transakce výměny majetku mezi energetickými společnostmi E.ON a RWE, kterou v současnosti posuzuje Evropská komise. V případě, pokud by výsledkem transakce byl prodej aktiv těchto společností na Slovensku, v České republice nebo Maďarsku, SPP má zájem vstoupit do jednání o jejich získání. Tento zájem již SPP oznámilo oběma společnostem.

Více informací

Crystalite Bohemia pokračuje ve spolupráci s SPP

Dodavatelem zemního plynu pro Crystalite Bohemia, s.r.o., výrobce českého skla s bezmála padesátiletou tradicí, zůstává i pro následující rok 2020 společnost SPP CZ. Roční objem kontraktu činí zhruba 100 000 MWh. Dodávka je určena pro výrobní závod ve Světlé nad Sázavou a provoz Květná, Strání.

Více informací

SPP představuje unikátní produkt Chytrý plyn

5.11.2018

Neobvyklou alternativu klasické smlouvy na dodávky plynu nabízí nově svým zákazníkům na českém trhu společnost SPP – Slovenský plynárenský priemysel, a.s.. Zatímco většina tradičních i menších dodavatelů zemního plynu vzhledem k vývoji na světových trzích zdražuje, produkt SPP Chytrý plyn je postavený na jiném základě: „Zákazníci, kteří si tento produkt sjednají, se nemusejí bát, že jim cena plynu neočekávaně vzroste. I v případě, že ceny na burze porostou, jim se nezvýší. Při poklesu cen na burze může zákazník z tohoto poklesu následně profitovat. Pojistili jsme totiž naše ceny proti neočekávanému zvýšení tržních cen, “ přiblížil Chytrý plyn generální ředitel společnosti Petr Ivánek.

Více informací

SPP garantuje ceny elektřiny beze změny až do roku 2021

30.7.2018

Ceny elektřiny garantuje beze změny až do roku 2021 svým zákazníkům společnost Slovenský plynárenský priemysel, a.s., působící v České republice prostřednictvím své dceřiné společnosti SPP CZ. Zatímco velké energetické společnosti avizovaly v minulých měsících zdražení elektřiny pro domácnosti, SPP drží ceny svých produktů stále takřka nezměněny a s navýšením ceny nepočítá.

Více informací

Dodavatel zemního plynu SPP CZ získal dalšího významného zákazníka

9.11.2017

Společnost SPP CZ bude dodávat zemní plyn skupině CEFC China Energy Company Limited, která je největší soukromou společností v Šanghaji a sedmou největší privátní firmou v Číně.

Více informací