Expanze slovenských plynařů v ČR pokračuje

Zhruba miliardový nárůst ročního obratu očekává letos společnost SPP CZ, dceřiná společnost Slovenského plynárenského průmyslu.

BRNO/ PRAHA Zhruba miliardový nárůst ročního obratu očekává letos společnost SPP CZ, dceřiná společnost Slovenského plynárenského průmyslu. Podle vyjádření člena představenstva SPP CZ Juraje Ondrise by se roční obrat společnosti měl pohybovat ve výši 4,5 miliardy korun. „Celková hodnota roční obratu bude záviset zejména na výsledku dodávek zemního plynu v listopadu a prosinci u segmentu konečných zákazníků. Pro tyto měsíce je charakteristické, že spotřeba zemního plynu je zejména u většiny teplárenských společností závislá na venkovních teplotách,“ upřesnil obchodní ředitel SPP CZ Vlastimil Vaníček.

Expanzi slovenských plynařů v České republice potvrzují už údaje za první tři čtvrtletí letošního roku. Od ledna do konce září 2012 činí obrat SPP CZ 3 029 561 361 k­orun, což je výrazný nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2011, kdy obrat činil 2 126 307 532 k­orun.

Do seznamu kontraktů si navíc společnost SPP CZ připsala před koncem roku další zákazníky. Vyhrála výběrové řízení na dodavatele zemního plynu pro společnost TEPLO T, která zásobuje město Tišnov a desítky organizací v Jihomoravském kraji. Před časem do portfolia teplárenských společností, které od SPP CZ odebírají plyn, přibyl rovněž například jeden z největších strojírenských podniků v tuzemsku ŽĎAS, a.s. Pro příští rok také opět po vítězství ve výběrovém řízení bude právě SPP CZ dodávat zemní plyn pro Teplárny Brno, které jsou jeho největším odběratelem v tuzemsku.

SPP je společnost, která má na Slovensku více než stopadesátiletou tradici. Zákazníci SPP CZ, která vstoupila na český trh v roce 2008, tak získávají na jedné straně zázemí stabilního, velkého dodavatele, ale současně k nim přichází flexibilní, organizačně pružná firma, schopna reagovat na jejich potřeby. Zatímco dosud aktivity SPP CZ
směřovaly pouze k velkým a středním zákazníkům, letos poprvé připravila také speciální nabídku pro domácnosti.