SPP představuje unikátní produkt Chytrý plyn

Neobvyklou alternativu klasické smlouvy na dodávky plynu nabízí nově svým zákazníkům na českém trhu společnost SPP – Slovenský plynárenský priemysel, a.s.. Zatímco většina tradičních i menších dodavatelů zemního plynu vzhledem k vývoji na světových trzích zdražuje, produkt SPP Chytrý plyn je postavený na jiném základě: „Zákazníci, kteří si tento produkt sjednají, se nemusejí bát, že jim cena plynu neočekávaně vzroste. I v případě, že ceny na burze porostou, jim se nezvýší. Při poklesu cen na burze může zákazník z tohoto poklesu následně profitovat. Pojistili jsme totiž naše ceny proti neočekávanému zvýšení tržních cen, “ přiblížil Chytrý plyn generální ředitel společnosti Petr Ivánek.

5.11.2018

Výhodná nabídka neskrývá žádné nepříjemné překvapení. Zákazníci si mohou vybrat smlouvu na dvanáct nebo čtyřiadvacet měsíců a i po zahájení dodávky plynu mají pořád ještě patnáct dnů na rozmyšlenou a odstoupení od smlouvy. „Těší nás, že zájem o náš Chytrý plyn je poměrně značný. Vzhledem k vývoji situace na světovém trhu s energiemi se ukazuje, že podobně flexibilní produkty potenciální zákazníci ocení a rádi využijí,“ odhaduje Ivánek.

 

Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a.s., je největším dodavatelem zemního plynu a elektřiny na Slovensku, kde má takřka stošedesátiletou tradici, a náleží k nejvýznamnějším společnostem svého druhu ve střední Evropě. Zákazníci jeho dceřiné společnosti v České republice, která zde působí již od roku 2008, získávají na jedné straně zázemí stabilního, silného a velkého dodavatele, současně k nim však přichází organizačně pružná firma, která je schopna se přizpůsobit jejich potřebám a připravit individuální nabídky „na míru“. Přechodem k SPP CZ od některých z tradičních velkých dodavatelů plynu mohou rovněž odběratelé ušetřit až několik tisíc korun.

Mezi nejvýznamnější odběratele společnosti v roce 2018 patří například Teplárny Brno, a.s., které se řadí k největším spotřebitelům zemního plynu v ČR vůbec.

Skupina SPP dodává energie v České republice a na Slovensku více jak 1,3 milionu zákazníků, od domácností až po velkoodběratele. V r. 2017 dodala skupina SPP zemní plyn a elektřinu v hodnotě více jak 1 493 mil. EUR. Celkový prodej plynu a elektřiny SPP koncovým zákazníkům v Česku a na Slovensku v roce 2017 představoval takřka 33,7 TWh, resp. 833 GWh.