SPP CZ snižuje cenu plynu o 13 procent

Společnost SPP CZ, dceřiná společnost Slovenského plynárenského priemyslu, a.s., snižuje cenu plynu o bezmála 13 procent.

6.9.2016

Proti dosavadní ceně 735 Kč/MWh (889,35 Kč s DPH) tak domácnosti a maloodběratelé zaplatí od 5.září 2016 při uzavření nové nebo prodloužení smlouvy 640 Kč/MWh bez DPH (774,40 Kč s DPH). „Reflektujeme pohyby ceny na světových trzích a díky tomu můžeme nyní nabídnout vůbec nejnižší cenu od našeho vstupu na český trh před osmi lety,“ uvedl předseda představenstva SPP CZ Petr Ivánek.

Průměrná domácnost žijící v bytě, která plyn využívá k topení, ohřevu vody i vaření, tak ročně ušetří zhruba 2000 korun. V porovnání s tradičními tuzemskými dodavateli mohou zákazníci SPP CZ za rok zaplatit až o 5000 korun méně.

 

V roce 2015 dodala v rámci českého trhu společnost SPP plyn v objemu 3,42 TWh. Mezi nejvýznamnější odběratele společnosti patří například Teplárny Brno, a.s., které se řadí k největším spotřebitelům zemního plynu v ČR vůbec. Odběrateli „slovenského plynu“ v České republice jsou také COLAS, a.s., ERDING, a.s., ŽĎAS, a.s., či například Louis Vuitton Česká s.r.o.

 

Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a.s., je největším dodavatelem zemního plynu na Slovensku, kde má takřka stošedesátiletou tradici, a náleží k nejvýznamnějším společnostem svého druhu ve střední Evropě. Zákazníci jeho dceřiné společnosti v ČR tak získávají na jedné straně zázemí stabilního, silného a velkého dodavatele, současně k nim však přichází flexibilní, organizačně pružná firma, která je schopna se přizpůsobit jejich potřebám a připravit individuální nabídky „na míru“. SPP disponuje největší kapacitou zásobníků na Slovensku a řadí se tak k nejlépe zajištěným společnostem ve střední Evropě.

Jako společensky odpovědná firma podporuje SPP dlouhodobě také řadu nejrůznějších organizací a projektů jak v Česku, tak i na Slovensku. Mezi její české partnery patří například Městské divadlo Brno a Národní divadlo Brno, Divadlo Bolka Polívky, Muzeum města Brna, Moravská galerie v Brně, Dům umění města Brna, Technické muzeum v Brně či brněnská zoologická zahrada a další organizace.