Klesající ceny plynu na světových trzích zlevňují plyn domácnostem v Česku

Snížit cenu zemního plynu pro domácnosti a maloodběratele se rozhodla od počátku listopadu společnost SPP CZ, dceřiná společnost Slovenského plynárenského priemyslu, a.s., působící na českém trhu.

„Cena plynu na světových trzích klesá, samy energetické společnosti nyní nakupují ve srovnání se stejným obdobím loňského roku plyn levněji. Proto jsme tento trend promítli také do našich cen. Chceme zákazníkům nabídnout ty nejvýhodnější podmínky vůbec,“ uvedl předseda představenstva Ing. Petr Ivánek. Domácnosti a maloodběratelé, kteří zvolí například produkt uSPPořím, tak nově ušetří více než 7 procent na každé megawatthodině. Tuto výhodnou cenu si navíc mohou zafixovat po dobu dalších dvou let. „Nabízíme tak aktuálně nižší ceny než nejznámější dodavatelé na trhu. Ti, kteří se nyní rozhodnou změnit svého dosavadního dodavatele, mohou teď přechodem k SPP ušetřit ještě více než dosud,“ doplnil Ivánek.
Skupina SPP dodává zemní plyn více než 1,3 milionu zákazníků v Česku a na Slovensku. Zájem o produkty SPP CZ potvrzují také další ekonomické údaje. Za loňský rok činily tržby společnosti v České republice 3, 702 miliard korun, což znamenalo takřka čtyřprocentní nárůst ve srovnání s rokem 2013, přestože teplé počasí přineslo všeobecné snížení spotřeby plynu.
Mezi nejvýznamnější odběratele společnosti SPP v ČR patří dlouhodobě například Teplárny Brno, a.s., které se řadí k největším spotřebitelům zemního plynu v ČR vůbec. Na sklonku loňského roku přibyla na seznamu také skupina PPF včetně společnosti O2 Czech Republic.