Porovnání cen za vytápění a ohřev TUV

Porovnání cen za vytápění a ohřev TUV

Přemýšlíte, jaký je nejvýhodnější způsob ohřevu užitkové vody? A jak ušetřit na energiích? Nebo jak vybrat spolehlivého dodavatele energií, který zajistí, že cena plynu a elektřiny bude stále výhodná? Poradíme vám, na co se při porovnání cen za vytápění a ohřev TUV zaměřit.

Hned na začátku je třeba si vybrat, jaký typ ohřevu chcete v domácnosti využívat. Při rozhodování zvažte také způsob vytápění. Často bývá nejlepším řešením kombinace kotle na ohřev vody a také vytápění. 

Ať už upřednostňujete vytápění a ohřev teplé užitkové vody elektřinou nebo plynem, měli byste také zjistit, zda je vaše současná cena plynu a cena elektřiny opravdu adekvátní. Správné rozhodnutí vám totiž může ušetřit stovky až tisíce korun ročně. Porovnání cen za vytápění a ohřev TUV proto nepodceňujte.

Ohřev vody elektřinou

Ohřev vody elektřinou má řadu výhod. Instalace kotle na elektřinu je totiž poměrně snadná. Mimo to je tato varianta pro domácnosti také poměrně cenově dostupná

Elektrické bojlery fungují na principu stálého ohřívání vody. Na druhou stranu však dokážou ohřát pouze její určité množství, a proto je při jejich pořizování nutné myslet na objem nádrže. 

Je vaše současná cena elektřiny výhodná?

Cena elektřiny je mnohdy důvodem, proč lidé mění svého dodavatele energií. Pokud si myslíte, že za elektřinu platíte příliš velkou částku, vyzkoušejte naši kalkulačku. Snadno tak zjistíte, kolik peněz můžete s SPP na energiích ušetřit.

Ohřev vody plynem

Pokud máte v domácnosti zavedený plyn, pravděpodobně zvolíte tento způsob také pro ohřev vody. Plyn je obecně považovaný za levnější zdroj energie. Na rozdíl od elektrických bojlerů mají plynové kotle také zpravidla lepší výkon. 

V případě, že si zvolíte pro ohřev vody plyn, myslete také na správný výběr ohřívače. Pokud máte malý byt, postačí vám průtoková karma. Pokud máte naopak větší rodinu, nebo bydlíte ve velkém domě, vyberte si ohřívač se zásobníkem. Vyhnete se tak čekání, než se voda na začátku sprchování ohřeje.

A co cena plynu? 

Cena plynu je další položkou, kterou si můžete v naší kalkulačce spočítat. Stačí zadat několik údajů, jako je měsíční platba, region nebo stávající dodavatel. Díky nezávazné konzultaci tak zjistíte, zda se vyplatí přejít k jinému dodavateli plynu.  

Dodavatele energií vybírejte pečlivě

Ceny plynu a elektřiny se mohou lišit v závislosti na tom, jakého dodavatele energií si zvolíte. Při výběru dodavatele plynu a elektřiny se ovšem zaměřte nejen na cenu, ale také další aspekty, jako je například klientský servis, srozumitelné a férové podmínky, délka trvání smlouvy, možnost odstoupení nebo spolehlivost firmy. Situace na trhu s energiemi je totiž proměnlivá, a proto si raději zvolte dodavatele, který vám s jistotou zajistí dodávku plynu i elektřiny.   

SPP dodává zemní plyn více než 1,3 milionu zákazníků v České republice, ale také na Slovensku. Díky diverzifikovaným zdrojům tak firma zajišťuje stabilní dodávky zemního plynu jak domácnostem, tak velkoodběratelům.