Máme certifikaci ISCC na biometan a vyhlížíme zelenou budoucnost. Co to pro vás znamená?

Máme certifikaci ISCC na biometan a vyhlížíme zelenou budoucnost. Co to pro vás znamená?

Dodavatel energií SPP se stal certifikovanou společností mezinárodního systému udržitelnosti ISCC. Díky tomu nyní můžeme vykupovat i prodávat další zajímavou komoditu – biometan. A vy se s námi jeho produkcí či nákupem můžete podílet na budování lepšího světa. Pojďme se mrknout, co z toho plyne za výhody.

Nový certifikát nám umožňuje dostat biometan přímo k vám. Nebo ho od vás naopak vykoupit. Z prestižního ocenění v rámci udržitelné energie tak můžeme těžit všichni bez rozdílu. 

Co je biometan a proč ho vůbec řešit

Udržitelnost je ve světě téma a v SPP si bereme jeho důležitost k srdci. Biometan se považuje za energii budoucnosti a často se o něm hovoří jako o možné náhradě zemního plynu. Tato udržitelná komodita se právě zemnímu plynu dosti podobá, a tak se není čemu divit, že by to mohla být zajímavá alternativa. Taková, která neznečišťuje planetu.

Biometan je bio hlavně díky svému původu. Jednoduše se jedná o vyčištěný plyn (alespoň z 95 % metan), který se vyrábí například z:

  • potravinového a zemědělského odpadu
  • rostlin
  • nebo živočišných exkrementů

Ať to zní jakkoliv, příroda je tady zkrátka na prvním místě. A v tom spočívá také hlavní výhoda biometanu – i když je to plyn, jedná se o čistý zdroj energie. Veškerý výrobní materiál má totiž živočišný původ. Tím produkuje méně emisí a přispívá k lepšímu klima. A díky možnostem využití může v budoucnu převzít i klima ve vašem domě. 

Další jeho výhoda? Biometan je možné skladovat a používat dle potřeby. I proto je to pro nás žhavá komodita, která by měla dostat svůj prostor. Díky certifikátu ISCC to pro nás teď bude opravdu jednoduché. A pokud patříte mezi jeho producenty, rádi ho vykoupíme právě od vás. Dejte nám vědět prostřednictvím kontaktního formuláře a můžeme spolu začít budovat zelenější zítřky.

Certifikace ISCC – nic do šuplíku! 

Mezinárodní systém udržitelnosti ISCC je jedno z prvních ocenění, které je v oblasti udržitelné energie možné brát skutečně vážně. Společnosti (nyní i SPP) se zde mohou pyšnit tím, že jejich suroviny pocházejí opravdu z obnovitelných zdrojů. 

ISCC ve světě usiluje o mnoho cílů. Tohle jsou některé z nich:

  • Realizace nulového odlesňování
  • Ochrana půdy, vody a ovzduší
  • Měření a snižování emisí skleníkových plynů
  • Integrace drobných zemědělců do mezinárodních dodavatelských řetězců
  • Dobré manažerské postupy

Minimalizujeme uhlíkovou stopu a přispíváme k ochraně planety. Pořád máme jenom jednu, a tak by byla škoda nevyužít řešení, které jí může pomoci. 

Co z toho plyne pro vás?

Pokud vám záleží na přírodě a chcete svým dílem přispět ke snížení uhlíkové stopy, biometan může být cesta. Nespornou výhodou je i to, že při nahrazování zemního plynu není nutné dělat velké technologické úpravy. Jestli máte kotel na stlačený zemní plyn, biometan si k vám najde cestu opravdu jednoduše. Stejně jako k domácím spotřebičům na plyn.

Biometan mohou využívat firmy i domácnosti. Na topení i jako palivo do dopravních prostředků. 

Díky zářné budoucnosti se navíc může stát i to, že na biometan budete moci v budoucnu pobírat dotace. Jeho zelené výhledy jsou zkrátka pozitivní a jsme moc rádi, že k jeho rozšíření můžeme nově přispět i my. Přidáte se?