Crystalite Bohemia pokračuje ve spolupráci s SPP

Dodavatelem zemního plynu pro Crystalite Bohemia, s.r.o., výrobce českého skla s bezmála padesátiletou tradicí, zůstává i pro následující rok 2020 společnost SPP CZ. Roční objem kontraktu činí zhruba 100 000 MWh. Dodávka je určena pro výrobní závod ve Světlé nad Sázavou a provoz Květná, Strání.

Společnost Crystalite Bohemia, s.r.o., zaměstnává v současnosti přes 750 lidí a ročně generuje obrat blížící se 45 milionů EUR. Své výrobky exportuje do více než 82 zemí celého světa. „Těší nás, že naše nabídka při náročném výběrovém řízení znovu obstála. Potvrzuje se, že jsme dobrým a spolehlivým partnerem dlouhodobě,“ uvedl místopředseda představenstva Ing. Juraj Ondris.

SPP CZ, a.s., je spolehlivý dodavatel zemního plynu, patřící do skupiny SPP jako dceřiná společnost největšího slovenského dodavatele energií Slovenského plynárenského priemyslu, a.s. Skupina SPP dodává zemní plyn v České republice a na Slovensku více jak 1,3 milionu zákazníků, od domácností až po velkoodběratele. Mezi nejvýznamnější odběratele společnosti v roce 2019 patří například Teplárny Brno, a.s., které se řadí k největším spotřebitelům zemního plynu v ČR vůbec.

SPP zajišťuje stabilní dodávky zemního plynu díky diverzifikovaným zdrojům a přístupu k zásobníkům zemního plynu, patřícím nejen do skupiny SPP. Skupina SPP na Slovensku zabezpečuje dodávky plynu do zemí střední Evropy.