Plyn a elektřina od jednoho dodavatele je výhoda

Plyn a elektřina od jednoho dodavatele je výhoda

I když topíte plynem, určitě máte doma řadu elektrických spotřebičů. Odběr elektřiny i plynu v jedné domácnosti zároveň ale nutně neznamená také dvojici dodavatelů energií. Není podmínkou, abyste plyn a elektřinu odebírali od jednoho dodavatele. Pokud by se vás nějaký prodejce snažil ke sjednocení dodavatele donutit, zpozorněte. Nicméně, stojí za zvážení ověřit si, jaké výhody by vám dodávky plynu a elektřiny od jednoho dodavatele přinesly.

Jeden dodavatel energií – méně administrativy

„Odebírat plyn od jedné a elektřinu zase od jiné společnosti znamená určitě více domácí administrativy. Musíte vyřizovat dvě agendy, což samozřejmě může být obtěžující. Takže pokud dodavatel, kterého zatím využíváte pro jednu z energií, má v nabídce i tu druhou, podívejte se, zda by se vám převedení pod ´jednotnou´ hlavičku nevyplatilo,“ doporučuje Juraj Ondris z českého zastoupení SPP, na jehož dodávky elektřiny a plynu spoléhá více než 1,3 milionu zákazníků v Česku a na Slovensku. 

 

Výhodnější cena za plyn a elektřinu

Jaké můžete očekávat výhody, pokud budete odebírat plyn a elektřinu od jednoho dodavatele? Kromě většího pohodlí s vyřizováním agendy spojené s odběrem energií může být jeden dodavatel plynu a elektřiny také šancí k tomu, jak získat výhodnější cenu. „Naše společnost vám při společném odběru plynu a elektřiny nastaví určitě lepší podmínky a výhodnější cenu, takže můžete počítat s úsporou při odběru,“ vysvětluje Juraj Ondris z SP P výhodnost dodávek zemního plynu a elektřiny ve společném balíčku. Cenovou nabídku vám v SPP připraví individuálně, takže se neváhejte obrátit na někoho z jejich pracovníků ze zákaznického centra.

2v1 – jedno kontaktní telefonní číslo

A výpočet „dva v jednom“ je přehledný i v dalších výhodách. Jeden dodavatel energií, jeden partner, jedno telefonní číslo, jeden kontakt. „Jinými slovy, máte jediného partnera. Pokud budete řešit nějaký problém s energiemi, nemusíte složitě řešit, kam se obrátit. Dotazy k plynu i elektřině proberete při jednom hovoru nebo návštěvě,“ vysvětluje Juraj Ondris z SPP. Stejně tak se velmi snadno zorientuje ve fakturách – obě budou mít stejné kolonky. 


 

Pak už zbývá jen dodat, že přechod k jinému dodavateli elektřiny nebo plynu není složitý ani v tomto případě, kdy chcete dodat jednu energii k druhé. Neznamená například instalaci žádných dalších nebo nových elektroměrů nebo plynoměrů, jedná se pouze o administrativní krok. Takže pokud si budete chtít usnadnit život a ještě ušetřit (nebo naopak), kontaktujte svého budoucího společného dodavatele energií. Ten už po dohodě vše vyřeší za vás.