Ukončení smlouvy

Pokud jste se z jakéhokoliv důvodu rozhodli ukončit odběr elektřiny nebo plynu, postupujte prosím podle následujícího popisu.
Ukončit smlouvu Ukončit smlouvu
Ukončení smlouvy

Co budete k ukončení smlouvy potřebovat?

Pokud nemáte na koho přepsat vaše stávající odběrné místo, můžete využít ukončení smlouvy s demontáží elektroměru či plynoměru. Stejně tak můžete ukončit smlouvu v případě, že již energie nechcete odebírat (třeba přecházíte pouze na elektřinu).

*Pokud chcete ukončit smlouvu z důvodu úmrtí zákazníka, pošlete nám i kopii úmrtního listu či jiného úředního dokumentu, ze kterého je patrné datum úmrtí.

Postup je následovný:

 • 1
  Vyplněnou Žádost o ukončení smlouvy zašlete na info@spp.cz se zdůvodněním, proč chcete ukončit dodávku.
 • 2
  V případě, že je odběrné místo nepřístupné, uveďte v Žádosti telefonní kontakt, abychom s vámi mohli sjednat termín odmontování měřidla.
 • 3
  Po zaevidování vaší Žádosti zadáme požadavek na demontáž elektroměru nebo plynoměru a ukončíme s vámi Smlouvu o dodávce elektrické energie.
 • 4
  Stav elektroměru/plynoměru bude odečten přímo na místě naším technikem při odebírání měřidla.
 • 5
  Po provedení tohoto posledního odečtu od nás obdržíte ukončovací fakturu.

Často kladené dotazy

 • Jak dlouho po demontáži budu ještě platit zálohy?
  Do konečného ukončení smlouvy je potřeba hradit zálohy. Doba většinou nebývá dlouhá, je také možné, že už po vás další zálohy chtít nebudeme.
 • Kam mi pošlete případný přeplatek?
  Přeplatek zašleme tak, jak je uvedeno ve smlouvě. Ideální je nahlásit nám číslo účtu, abyste nebyli limitováni složenkou na adresu bydliště.
 • Kdy smlouvu ukončíte?
  Celý proces by neměl trvat více než jeden měsíc. Obvykle, pokud je doloženo vše, co k vyřízení potřebujeme, je lhůta kratší. Musíme však dodržet legislativní podmínky.
 • Musím doložit nějaké další doklady?
  Pokud chcete ukončit smlouvu z důvodu úmrtí zákazníka, pošlete nám i kopii úmrtního listu či jiného úředního dokumentu, ze kterého je patrné datum úmrtí. V ostatních případech je potřeba doložit například ztrátu vztahu k dané nemovitosti (dohodu o ukončení nájmu, kupní smlouvu, výpis z katastru nemovitostí). Pokud by nám něco chybělo, ozveme se vám.

Nenašli jste, co jste hledali?

Email ikona
Napište nám

Váš dotaz vám zodpovíme do tří pracovních dnů

info@spp.cz
Telefon ikona
Zavolejte nám

pondělí-pátek
od 8 do 16 hodin

800 789 789 +420 515 500 200
Adresa ikona
Naše adresa

Rádi vám odpovíme na váš dopis

Nové Sady 996/25
602 00 Brno