Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jmenuji se Jaromír, mám něco přes 60 let a se ženou žijeme v rodinném domku v malém městě ve středních Čechách. Už jsme sice oba v důchodu, práce nám ale rozhodně neubývá. Zaměstnává nás hlavně péče o dům a zahradu, starost o vnoučata a cestování. Zůstáváme aktivní, věnujeme se svým koníčkům. Naučili jsme se dokonce pracovat s internetem, i když jsme na začátku nevěřili, že tomu kdy budeme rozumět. Dneska už si vesele skypujeme s Katkou, naší vnučkou, která žije v Austrálii.

 

Náš domek jsme si stavěli svépomocí. Pořád si vzpomínám, jak jsme na konci 70. let horko těžko sháněli vytoužený stavební materiál. Jsem na ten dům opravdu pyšný. I když už má něco za sebou. Když jsme do něj zaváděli plyn, bylo to snadné. Nic jako výběr neexistovalo. Po revoluci se jich sice vyrojilo více, my jsme ale zůstávali u toho konvenčního. Zvyk je železná košile, znáte to. K novým dodavatelům jsme ostatně nechovali důvěru až donedávna. Jejich pochybní podomní prodejci na nás působili přinejmenším velmi zvláštně a my jsme s nimi radši nechtěli vůbec nic mít. O přechodu k jinému dodavateli jsme neuvažovali. Dalo by se říct, že jsme byli spokojení tak, jak jsme.

 

Situace se ale trochu změnila po odchodu do důchodu. I když je člověk zodpovědný a něco si na důchod našetří, stejně začne obracet každou korunu třikrát. Ceny plynu šly hodně nahoru, důchod nám zůstával vesměs stejný. S obavami jsem čekal na den, kdy mi přijde další vyúčtování.  Přemýšlel jsem, kde se ještě můžeme uskromnit. Na změnu dodavatele ani tenkrát ještě nepomýšlel.

 

Náš David si postavil dům jen několik kilometrů od toho našeho. Jsem moc rád, můžeme se častěji vídat a pomáhat si. Líbí se mi, že spolu můžeme všechno okolo stavby probírat a jak nás to spojuje. Nedávno jsme zavedli řeč na už zmíněné vyúčtování za plyn. Hodně mě překvapilo, že můj syn se už při stavbě rozhodl dát důvěru jinému než konvenčnímu dodavateli zemního plynu. Myslel jsem si, že zešílel a brzy spláče nad výdělkem. Když mi ale řekl, kolik ročně oproti běžnému poskytovateli ušetří, nasadilo mi to brouka do hlavy. Jak ale poznat toho pravého a nespálit se?

 

Internet sice používám, kdovíjak obratný v tom surfování ale nejsem. Prodírat se ohromným množstvím informací, které se na mě odevšud valí, je složité a vyčerpávající. Začal jsem tedy u syna Davida sondovat trochu víc. Vysvětlil mi, jak přechod k novému dodavateli funguje. Dokonce se mnou vyplnil online formulář na webu spp.cz. Ještě ten den mi zavolali a dohodli jsme se na podmínkách a dalším postupu. Všechno ostatní udělají za vás. To jsem teda zíral. Papírování s bývalým dodavatelem, přepis plynoměru, novou smlouvu na míru. Nemusel jsem udělat vůbec nic, stačilo vyplnit formulář, domluvit si podmínky po telefonu a všechno ostatní už vyřídili za mě. David mi sice se vším pomáhal, když jsem ale viděl, jak málo to obnáší, nadával jsem si, že jsem se do toho nepustil už dřív.

 

Přechod k novému dodavateli byl otázkou pár týdnů. Byli jsme se ženou pořád dost ostražití a báli jsme se, jestli jsme neudělali chybu. Když ale přišlo první vyúčtování, museli jsme uznat, že to mělo smysl a takhle změna, zdá se, byla k lepšímu.

 

 

Nezávazně a bezplatně spočítáme, kolik presně konkrétně Vy změnou dodavatele ušetříte
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus čtyři

Kdy vám můžeme zavolat?