Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Pomáháme

Kryt 10-Z

Atomový kryt 10-Z je jedno z mála muzeí studené války v Evropě. Najdete v něm retro kavárnu vedenou šéfkuchařem Marcelem Ihnačákem, prostor pro kulturní, vzdělávací a zážitkové aktivity. Kryt o rozloze 1.500 metrů čtverečních nacházející se pod hradem Špilberk vybudoval Luftschutz v době nacismu jako úkryt pro obyvatele před bombardováním Brna. Po válce v něm pánové Löwy a Šmíd provozovali úspěšný velkoobchod vínem. Za komunismu sloužil jako velitelské stanoviště pro představitele města a kraje pro případ atomového útoku. Od roku 2016 funguje jako sociální podnik, současně ale zůstává součástí Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje. Veřejnosti ho v rekordním čase zpřístupnili nadšenci, kteří zajišťují také jeho provoz.
www.10-z.cz

ZOO Brno

ZOO Brno každodenně poskytuje péči více jak 1600 zvířat. Dynamicky se rozvíjí a otevírá nové výběhy pro ještě větší pohodlí zvířat i návštěvníků, jejichž každoročně projde branami ZOO více jak čtvrt milionu. Brněnská ZOO je řádným členem exkluzivní Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA).

Římskokatolická farnost Olbramovice

Římskokatolická farnost Olbramovice na Znojemsku je rozvíjející se společenství. Kromě bohoslužeb a péče o faru a kostel, které jsou místními památkami, pořádá farnost  velmi navštěvované kurzy, koncerty a přednášky.

Centrum experimentálního divadla

Centrum experimentálního divadla (CED) je příspěvkovou organizací Statutárního města Brna a zajišťuje činnost divadelních souborů - Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Divadlo U stolu. Jeho další aktivitou je Projekt CED, jež podporuje a vyhledává umělecké aktivity, organizuje divadelní projekty a festivaly.
http://www.ced-brno.cz/

Sdružení Petrov

Sdružení Petrov, z.s. se zaměřuje na pomoc při výchově, formaci a rozvoji osobnosti mladého člověka se zvláštním zaměřením na účelné využití volného času.

Římskokatolická farnost Brno – Lesná

Římskokatolická farnost Brno – Lesná je nejmladší katolickou farností v brněnské diecézi i v celé České republice. Na sídlišti Lesná, tvořeném většinou velkými panelovými domy z šedesátých let minulého století, žije asi 20 tisíc obyvatel. Už od roku 1968  věřící toužili mít zde svůj kostel. To však za komunistické vlády nebylo možné. Jejich naděje znovu ožily po pádu totalitního režimu, kdy se jim po 14 letech nezměrného úsilí podařilo převážně z vlastních prostředků vybudovat tzv. „Duchovní centrum“ jako místo pro bohoslužby a různé aktivity farnosti, ustanovené r. 2005. Od té doby věřící intenzivně pracují na postavení důstojného Božího stánku, kostela, který bude zasvěcen rodačce z této městské části, blahoslavené řeholní sestře Marii Restitutě Kafkové. Zahájení stavby se předpokládá v létě 2017.

Oblastní charita Hodonín

Oblastní charita Hodonín je nezisková organizace, která působí na území Hodonína, Bučovic a Slavkova u Brna. Předmětem činnosti Oblastní charity Hodonín je poskytování sociálních a zdravotních služeb, které jsou orientovány na osoby v nepříznivé sociální situaci, na seniory a lidi se zdravotním znevýhodněním.
http://www.hodonin.charita.cz/

Klub turistů a lyžařů Brno

Klub turistů a lyžařů Brno, z. s., zkráceně KTL Brno má aktuálně 582 členů, sdružených ve třech oddílech (turistickém, lyžařském a vodáckém), provozujících tělovýchovu, sport, turistiku a související organizační činnosti.
http://www.ktlbrno.cz/

Orel

Orel je spolek, jehož činnost je založena na křesťanských hodnotách. Projevuje se to v každodenní sportovní, kulturní, duchovní a charitativní činnosti v župách a jednotách. Činnost v Orlu je založena na práci dobrovolníků, kteří se věnují dětem a mládeži. Sport není v Orlu zaměřen na konkrétní jednotlivé výkonnostní sporty, ale cílem je vytvořit podmínky pro sport pro všechny. Orel má svoje dlouhodobé soutěže Orelskou běžeckou ligu a Orelskou florbalovou ligu.
Organizačně je Orel na celostátní úrovni členěn do 23 žup a 268 jednot s členskou základnou 18 560 členů. Orel je aktivně zapojen do sportovních struktur v Evropě i v České republice. Na mezinárodním poli je dlouholetým členem katolické sportovní federace FICEP. V ČR má své zástupce v Českém olympijském výboru.
www.orel.cz

ERGO Brauner

Vydavatelská společnost ERGO Brauner, s.r.o., vydává beletrii, literaturu historickou a faktu, zvláště zaměřenou na období 2. světové války – holokaust, koncentrační tábory a gulag. V roce 2015 a 2016 vydala úspěšnou knihu Krvavé jahody, která již vyšla celkem ve  4 vydáních. Vydavatelství vzniklo v roce 2011  odštěpením od Kartuziánského vydavatelství a nakladatelství (dříve vydavatelství Jiří Brauner).

Astropis

Český astronomický časopis Astropis se věnuje popularizaci astronomie a příbuzných oborů (dalekohledům, kosmologii, astrofyzice, astrobiologii, kosmonautice a dalším). Vychází od roku 1994 a je určen zejména astronomům amatérům, ale i dalším zájemcům o astronomii. Již několik let je Astropis oficiálním časopisem České astronomické společnosti (založena 1917).
http://astropis.cz/

VSK Technika Hokej Brno

Cílem hokejového oddílu VSK Technika Hokej Brno je nabízet a poskytovat možnost sportovního vyžití širokému spektru dětí a mládeže na úrovni výkonnostního, ale i v budoucnu vrcholového sportu s kvalitním materiálním a trenérským zázemím. V žákovských kategoriích startuje v nejvyšších soutěžích Jihomoravského a Zlínského kraje, v obou soutěžích dorostu hraje druhou nejvyšší soutěž těchto kategorií v ČR.
http://www.technikahokej.cz/
Nezávazně a bezplatně spočítáme, kolik presně konkrétně Vy změnou dodavatele ušetříte
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus čtyři

Kdy vám můžeme zavolat?