Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

V  této části najdete informace související především se změnou dodavatele plynu. V případě, že nenajdete odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat na info@spp.cz nebo na zákaznické lince 800 789 789.

 • Mohu snadno změnit dodavatele plynu?

  V současné době je trh s plynem v ČR plně liberalizovaný a všichni spotřebitelé mají možnost vybrat si svého dodavatele plynu. Podrobnější informace najdete na stránkách Energetického regulačního úřadu.

 • Od koho mohu nakoupit zemní plyn v ČR?

  Pouze od společnosti, která má platnou licenci na obchod se zemním plynem. Seznam držitelů licence na obchod najdete na stránkách Energetického regulačního úřadu.

 • Jak dlouho trvá změna dodavatele?

  Především záleží na vaší smlouvě se stávajícím dodavatelem, obecně změna dodavatele trvá minimálně jeden měsíc od podání žádosti.

 • Platí se za změnu dodavatele?

  Společnost SPP CZ neúčtuje žádné poplatky související se změnou dodavatele a pomůže vyřídit veškerou administrativu nutnou ke změně dodavatele.

 • Co mi SPP CZ nabízí?

  Nabídneme vám individuální přístup a budeme se snažit vám poskytnout kvalitní a cenově výhodnou dodávku plynu. Vaše spokojenost je naším cílem.

 • Jak ukončím vztah se současným dodavatelem?

  Smlouva s dodavatelem musím být ukončena v souladu s podmínkami platné smlouvy. Pokud si s ukončením smlouvy nebudete vědět rady, naše společnost je připravena, na základě plné moci, veškeré právní záležitosti vyřídit za Vás.

 • Musím v případě změny dodavatele měnit plynoměr?

  Vůbec ne, na vašem odběrném místě se nic měnit nebude. Plynoměr je majetkem distribuční společnosti, která je nezávislá na obchodnících s plynem a která své služby za regulované ceny nabízí všem zákazníkům.

 • Co mám udělat, když dojde k technické závadě na plynoměru (např. zasekne se)?

  Kontaktujte nás! Zajistíme pro vás u příslušného distributora výměnu plynoměru. V případě, že dochází k úniku plynu, kontaktujte okamžitě přímo bezplatnou telefonní linku 1239.

 • Nabízí SPP CZ zemní plyn domácnostem?

  Ano, naše společnost se zaměřuje na všechny segmenty zákazníků, tedy i na domácnosti.

 • Jak často obdržím fakturu od SPP CZ?

  V běžné domácnosti (tj. v kategorii do 630 MWh) je to jednou za rok na základě odečtu. Odečet prování provozovatel distribuční soustavy, my jako obchodníci s plynem na něj nemáme vliv. V případě zájmu vám ale můžeme vystavovat i měsíční faktury.

 • Je možné obdržet fakturu elektronicky?

  Ano, u nás máte možnost ekologické faktury zaslané prostřednictvím emailu ve formátu PDF.

 • Co když budou zastaveny dodávky z Ruska?

  Pro tyto případy máme uzavřeny strategické kontrakty pro dodávky plynu ze západních zemí a disponujeme vlastní skladovou zásobou zemního plynu.

 • Kde najdu Informační centrum pro zákazníka, kde mohu podat stížnost na dodavatele plynu?

  http://www.eru.cz/cs/informacni-centrum

Nezávazně a bezplatně spočítáme, kolik presně konkrétně Vy změnou dodavatele ušetříte
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus čtyři

Kdy vám můžeme zavolat?