Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Muzeum města Brna je institucí s více než stoletou tradicí. Už při svém zrodu dostala do vínku péči o kulturní dědictví svého města, do něhož je v současnosti třeba počítat nejen takové skvosty jako hrad Špilberk, ale i památku UNESCO, vilu Tugendhat.

O zřízení vlastního městského muzea rozhodl obecní výbor města Brna už roce 1900. Zásadní zlom pro rozvoj muzea pak přineslo v roce 1960 jeho přestěhování na významnou brněnskou památku hrad Špilberk. Také postupný nárůst počtu kvalifikovaných odborných i technických pracovníků se zákonitě odrazil na rozsahu i kvalitě muzejní činnosti, v růstu muzejních sbírek, v nových výstavách a expozicích i v dalších formách vědecké, odborné a kulturní práce..

Přínosem zásadního významu se stalo v březnu roku 2012 znovuotevření brněnské vily Tugendhat. Slavná vila v Černých Polích je provozována jako instalovaná památka moderní architektury, tak jak byla ostatně vila provozována již od roku 1994, kdy byla svěřena do správy Muzea města Brna. Památka moderní architektury nabízí kromě jiného prohlídkové okruhy, elektronický rezervační systém, prodejnu odborné literatury i zázemí badatelny studijního a dokumentačního centra vily. Vila Tugendhat byla vůbec první památka tohoto typu v České republice, která byla zpřístupněna veřejnosti. V posledních letech před její památkovou obnovou jí prošlo přibližně 20 tisíc návštěvníků ročně, z toho téměř polovina ze zahraničí.

Muzeum města Brna se rozsahem i hodnotou svých sbírek a také svou vědeckou, odbornou, vzdělávací a kulturní činností, k níž neodmyslitelně patří i prezentace sbírek ve výstavách a expozicích, dnes řadí – a svědčí o tom i vysoký počet návštěvníků z domova i zahraničí – k předním muzejním institucím u nás. Proto také padl výběr SPP CZ právě na tuto tradiční, ale přesto stále živoucí a moderní organizaci.

Další informace o Muzeu města Brna naleznete na webových stránkách http://www.spilberk.cz

Nezávazně a bezplatně spočítáme, kolik presně konkrétně Vy změnou dodavatele ušetříte
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus čtyři

Kdy vám můžeme zavolat?