Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak vybrat dodavatele plynu

Přechod k novému dodavateli vypadá jako velké rozhodnutí a chápeme, že vzbuzuje spoustu obav a otázek. Tak jsme pro Vás připravili tuhle sekci, která pomůže rozptýlit vaše obavy a odpovědět na všechny důležité otázky.

Změnou dodavatele ušetříte

Změnou dodavatele plynu se dá ušetřit nemalá část výdajů za energie. Jak je ale možné, že se od sebe ceny takhle liší? Za rozdíly může tzv. obchodní složka, která tvoří přibližně 80 % z celkové ceny. Zbytek je poplatek za distribuci a ten je vždy u každého dodavatele stejný.

Přechod k novému dodavateli? Změna je jen na papíře.

Změna dodavatele není zatížena např. nutností dotažení nového plynového potrubí, výměnou plynoměru nebo jinými technickými změnami. Jedinou změnou bude, že budete platit své měsíční zálohy na jiný bankovní účet. V případě SIPO platby se vše uděje za vás.

Kde začít při změně dodavatele

Na webových stránkách naleznete mnoho různých kalkulaček porovnávajících úsporu proti vašemu současnému dodavateli. Problémem je, že ne všechny jsou nezávislé. Spočítejte si například svoji úsporu na kalkulátoru SPP, který je 100 % férový.

Nezávazně a bezplatně spočítáme, kolik presně konkrétně Vy změnou dodavatele ušetříte
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus čtyři

Kdy vám můžeme zavolat?